Zielone salony ...

Pierwsze wiosenne promienie słońca przenoszą nasze życie do ogrodów. W salonach pod chmurką odpoczywamy,  przyjmujemy gości,  a dla naszych dzieci są one bezpiecznym miejscem zabaw.

Piękny ogród to nie tylko rośliny. Oczko wodne, staw kąpielowy, kaskada, kącik wypoczynkowy, miejsce na grill, piaskownica i zjeżdżalnia dla dzieci to elementy o funkcjach estetycznych i użytkowych, które w połączeniu z puszystym trawnikiem stworzą wnętrze zielonego salonu. Dobrze zaprojektowany i zagospodarowany ogród będzie harmonijnie uzupełniał otoczenie i długo cieszył oko właścicieli.

usługi ogrodnicze

... tworzymy ogrody na miarę

  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
Co w trawie piszczy... PDF Drukuj Email

Trawnik to  sztucznie utworzone zbiorowisko roślin, równomiernie pokrywających podłoże. Przeważają wśród nich gatunki traw o małym przyroście masy, lecz gęstych pędach oraz silnie rozgałęzionym systemie korzeniowym, które tworzą warstwę roślinną przypominającą kobierzec.

Trawnik to ważny producent tlenu - 25 m² przydomowego trawnika produkuje tlen w ilości, która zaspokaja potrzeby jednego człowieka w ciągu doby.  Drugą zaletą naszej zielonej murawy jest to, że zapewnia on odpowiednią wilgotność powietrza. W upalne dni z 1 m²  paruje ok. 2,5 litra wody. Wskutek parowania trawnik ochładza się nawet o 5ºC, dlatego tak uwielbiamy biegać boso po murawie w upalne dni. alety te będą jednak odczuwalne tylko wówczas, jeśli prawidłowo zadbamy o murawę i rośliny będą zdrowe.
Trawnik jest najważniejszym i zarazem najtrudniejszym w utrzymaniu elementem architektury zieleni. Już w pierwszym roku od założenia osiąga dojrzałość dekoracyjną i jest niezmienny przez kilkadziesiąt lat. Stanowi tło dla wszystkich pozostałych roślin w ogrodzie, a jego puszystość daje poczucie łagodności i wrażenie bezpiecznego miejsca do odpoczynku.

 
Trawnik na trudnym terenie

Jeśli zdecydujemy się na trawę w miejscach krajobrazowych, trudnych do regularnej pielęgnacji np. na skarpach, pod dużymi drzewami, czy na nierównej powierzchni musimy pamiętać o odpowiedniej mieszance traw przy wysiewie.

Więcej …
Chcesz więcej porad?

Mamy kilka w zanadrzu.

Warto porozmawiać

Podzamek Golubski 1
87-400 Golub-Dobrzyń
tel./fax: 56 683 53 59
kom: 505 22 11 03, 505 22 14 19
e-mail: biuro@greeneco.net.pl
www.greeneco.net.pl

usługi ogrodnicze


COPYRIGHT ©2010-2011 GREENECO | USŁUGI OGRODNICZE.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Odwiedzin: .
Apláuz Agencja Reklamowa Toruńgadzety reklamowe do ogrodugreeneco | ogrody, projektowanie ogrodów

ogrody, usługi ogrodnicze toruń

apjoo