Zielone salony ...

Pierwsze wiosenne promienie słońca przenoszą nasze życie do ogrodów. W salonach pod chmurką odpoczywamy,  przyjmujemy gości,  a dla naszych dzieci są one bezpiecznym miejscem zabaw.

Piękny ogród to nie tylko rośliny. Oczko wodne, staw kąpielowy, kaskada, kącik wypoczynkowy, miejsce na grill, piaskownica i zjeżdżalnia dla dzieci to elementy o funkcjach estetycznych i użytkowych, które w połączeniu z puszystym trawnikiem stworzą wnętrze zielonego salonu. Dobrze zaprojektowany i zagospodarowany ogród będzie harmonijnie uzupełniał otoczenie i długo cieszył oko właścicieli.

usługi ogrodnicze

... tworzymy ogrody na miarę

  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
Chwasty na trawniku PDF Drukuj Email

Chwasty na trawniku pojawiają się z czterech prostych przyczyn. Przed wysianiem nasion do gleby chwasty nie zostały skutecznie zniszczone. Nasiona chwastów znajdowały się w urodzajnej ziemi nawiezionej pod trawnik lub w mieszance traw zakupionej do siewu.

Mogły również zostać naniesione przez wiatr. Zasady walki z chwastami są ogólnie znane lecz trudne w realizacji. Aby uniknąć problemu z chwastami należy kupować nasiona renomowanych firm, skutecznie odchwaścić glebę przed wysiewem nasion i stosować żyzne podłoże tylko ze znanych źródeł. Jeśli chwasty pojawią się na trawniku należy je zwalczać zaraz po pierwszym koszeniu, gdy są jeszcze małe. Największym zagrożeniem trawników są chwasty dwuliścienne np. mniszek lekarski, koniczyna polna, gwiazdnica pospolita. Do zwalczania stosujemy środki chwastobójcze, herbicydy.

 

 
Co w trawie piszczy...

Trawnik to  sztucznie utworzone zbiorowisko roślin, równomiernie pokrywających podłoże. Przeważają wśród nich gatunki traw o małym przyroście masy, lecz gęstych pędach oraz silnie rozgałęzionym systemie korzeniowym,

Więcej …
Chcesz więcej porad?

Mamy kilka w zanadrzu.

Warto porozmawiać

Podzamek Golubski 1
87-400 Golub-Dobrzyń
tel./fax: 56 683 53 59
kom: 505 22 11 03, 505 22 14 19
e-mail: biuro@greeneco.net.pl
www.greeneco.net.pl

usługi ogrodnicze


COPYRIGHT ©2010-2011 GREENECO | USŁUGI OGRODNICZE.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Odwiedzin: .
Apláuz Agencja Reklamowa Toruńgadzety reklamowe do ogrodugreeneco | ogrody, projektowanie ogrodów

ogrody, usługi ogrodnicze toruń

apjoo