Zielone salony ...

Pierwsze wiosenne promienie słońca przenoszą nasze życie do ogrodów. W salonach pod chmurką odpoczywamy,  przyjmujemy gości,  a dla naszych dzieci są one bezpiecznym miejscem zabaw.

Piękny ogród to nie tylko rośliny. Oczko wodne, staw kąpielowy, kaskada, kącik wypoczynkowy, miejsce na grill, piaskownica i zjeżdżalnia dla dzieci to elementy o funkcjach estetycznych i użytkowych, które w połączeniu z puszystym trawnikiem stworzą wnętrze zielonego salonu. Dobrze zaprojektowany i zagospodarowany ogród będzie harmonijnie uzupełniał otoczenie i długo cieszył oko właścicieli.

usługi ogrodnicze

... tworzymy ogrody na miarę

  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
Aeracja PDF Drukuj Email

Jak sama nazwa wskazuje to napowietrzanie systemu korzeniowego trawnika. Przy prawidłowej pielęgnacji trawnik zagęszcza się, co powoduje utrudnione przenikanie tlenu do strefy korzeniowej. Brak dostępu tlenu spowalnia pobieranie wody przez rośliny nawet wtedy, gdy jest ona dostępna. Zabieg jest bardzo prosty i przeprowadza się go za pomocą aeratora (walec z bolcami), polega na nakłuwaniu darni  na głębokość  8 – 10 cm. Trawnik powinien być równomiernie pokryty kanalikami w ilości 200 -  250 otworów na 1m², w zależności od rodzaju gleby. Stworzone kanaliki zapewniają swobodną wymianę gazową, pozwalają  pozbyć się dwutlenku węgla powstałego w procesie oddychania i zapewniają dostępność tlenu, co wspomaga aktywne pobieranie wody. Zabieg powinno się wykonać wiosną by nasz trawnik odetchnął świeżym powietrzem. Kanaliki po kilku dniach same się zasypią, jednak by efekt był trwalszy należy trawnik piaskować.

 
Trawnik uniwersalny

Taki rodzaj trawnika można intensywnie użytkować, gdyż dzięki odpowiednio dobranej mieszance traw jego darń jest odporna na deptanie i zachowuje on swoje walory estetyczne i piękną zieleń.

Więcej …
Chcesz więcej porad?

Mamy kilka w zanadrzu.

Warto porozmawiać

Podzamek Golubski 1
87-400 Golub-Dobrzyń
tel./fax: 56 683 53 59
kom: 505 22 11 03, 505 22 14 19
e-mail: biuro@greeneco.net.pl
www.greeneco.net.pl

usługi ogrodnicze


COPYRIGHT ©2010-2011 GREENECO | USŁUGI OGRODNICZE.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Odwiedzin: .
Apláuz Agencja Reklamowa Toruńgadzety reklamowe do ogrodugreeneco | ogrody, projektowanie ogrodów

ogrody, usługi ogrodnicze toruń

apjoo