Choć może to brzmieć nieco zaskakująco to okazuje się, że jedną z substancji która najlepiej chroni przed różnej maści uszkodzeniami mechanicznymi jest powietrze. Tę właściwość powietrza pod ciśnieniem wykorzystano w bardzo dobrym materiale do pakowania i zabezpieczania jakim jest folia pęcherzykowa.

Jak chroni folia?

Ochrona jaką zapewnia folia pęcherzykowa wynika z jej budowy. Składa się ona z dwóch lub kilku warstw folii między którymi znajdują się pęcherzyki powietrza umieszczone w niewielkich odstępach od siebie. W efekcie użytkownik otrzymuje materiał, który wygląda jakby miał regularne wybrzuszenia – w niektórych miejscach jest grubszy a w innych cieńszy. To jednak nie wszystko. Wybrzuszenia (bąbelki) w których jest powietrze nie są napełnione w pełni. Wręcz przeciwnie ciśnienie powietrza w środku jest średnie tak, aby nie było zbyt dużego napięcia na ścianki folii. Tylko taka architektura folii z pęcherzykami sprawia, że może ona amortyzować.

Zalety folii pęcherzykowej

Dzięki takiej budowie folia ma ogromne możliwości amortyzacyjne które znacznie przewyższają innego rodzaju materiały zabezpieczające. Pod wpływem nacisku zewnętrznego folia lekko się ugina i tym samym przyjmuje na siebie uderzenie chroniąc przedmiot znajdujący się w środku.

Oprócz niebywałych możliwości amortyzacyjnych folia pęcherzykowa jest także bardzo wygodna w stosowaniu. Jest elastyczna jak przystało na folię i dlatego można jej używać do ochrony przedmiotów o różnych kształtach. Nie ważne jaki to będzie przedmiot zawsze możesz być pewien, że folia ochroni wszystkie jego zakamarki. Na rynku znajdziesz wybór folii z pęcherzykami różnej wielkości więc możesz wybrać opcję w sam raz dla siebie.

Na koniec warto dodać że taka ochrona powietrzem nie jest wcale droga. Mogą sobie na nią pozwolić wszyscy. Folia pęcherzykowa jest także z powodzeniem wykorzystywana w specjalnych kopertach chroniących. Krótko mówiąc, jeśli masz w planach pakowanie przesyłki to chroń ją przy pomocy powietrza. To rozwiązanie naprawdę skuteczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)