materace termoelastyczne

Czasy meblościanek odeszły wraz z minioną epoką, ale problem wygodnego spania pozostał. Pewne rzeczy się nie zmieniają. Należy do nich potrzeba wygodnego snu. Przecież jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku. Jest więc o co walczyć. Najlepszym rozwiązaniem i gwarancją głębokiego, uzdrawiającego snu jest łóżko ze stelażem i materac. Należy wyrzucić z pamięci babciną wersalkę czy narożnik teściowej. Szerokie łóżko z wygodnym materacem to podstawa naszego zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. Najważniejsze jest jednak to jak dobrać dobry jakościowo materac.

Wygodny materac to klucz do twojego zdrowia

łóżka hotelowe

Wdzięczny kręgosłup sprawi, że długo będziesz mógł chodzić wyprostowany, nie wiedząc co to bóle szyjne czy migreny. Niewłaściwie dobrany materac powoduje dyskomfort i sprzyja rozwojowi chorób związanych z układem krążenia oraz niezdrowymi napięciami mięśni. Nie daje odpoczynku od stresu. Materac należy odpowiednio dobrać do wzrostu i wagi jego użytkownika, to połowa sukcesu. Drugim niezwykle istotny elementem jest wybór stelaża. Drewniane posiadają zazwyczaj regulację twardości w części środkowej, umożliwiającą indywidualne dostosowanie do potrzeb. Stelaż składa się z drewnianych listew na których umieszcza się materac.

Rozmiar jednego i drugiego elementu należy ze sobą zgrać. Dobry materac nie może być ani zbyt twardy (czyli zupełnie niereagujący na nasze ułożenie na nim), ani zbyt miękki (gdy każdy ruch ciała powoduje pływanie powierzchni materaca). Materace wyprodukowane z lateksu są niezwykle wytrzymałe, a przy tym lateks znakomicie reaguje na ciężar ciała dopasowując się kształtem. Lateks nie ulega szybkiemu zużyciu. Ponieważ jest jednak materiałem stosunkowo miękkim, materace lateksowe powinny mieć wypełnienie w środku sprężynowe lub sprężynowo-kieszeniowe. Dobry materac  może nam wówczas posłużyć kilkanaście lat.

Warto pamiętać, że materiał z którego jest wykonany materac lateksowy nie ma właściwości uczulających,  ponieważ nie gromadzą się w nim grzyby czy bakterie. Jest bardzo dobry dla alergików. Połączenie sprężyn z lateksem daje niezwykle trwałą i wygodną kompozycję.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)