materace antyalergiczne

Bezpośrednie powiązanie jakości życia z jakością snu jest obecnie oczywiste. W łóżku spędzamy jedną trzecią życia, a to jak się wyśpimy wpływa w znaczący sposób na to jak funkcjonujemy następnego dnia. Wybierając materac  najważniejsze jest znalezienie komfortu odpowiedniego dla ciała w odpowiednim przedziale cenowym. Chcąc sobie zapewnić wysoki komfort spania, warto pomyśleć o zdrowym i wygodnym materacu. Do takich należą materace wykończone pianka poliuretanową lub lateksem.

Jak wybrać materac lateksowy ?

materace hotelowe

Materac lateksowy zapewnia trwałość i wygodę użytkowania. Porowata sruktura sztucznej materii, jaką jest lateks, zapewnia w środku dobrą wentylację i maksymalny stopień sprężynowania. Pianka ma charaker antyalergiczny, dzieki temu materace nie chłoną roztoczy, ani nie przyswajają kurzu. To, że w środku są przewiewne i suche, nie sprzyja rozwojowi roztoczy lub drobnoustrojów. Ten rodzaj materacy jest najczęściej polecany dla alergików. Niemniej należy pamiętać, że sama warstwa lateksu nie jest specjalnie gruba i nie nadaje się dla osób o dużym ciężarze. Dlatego często lateks jest łączony z materacami sprężynowymi o strukturze kieszonkowej.

Specyfika materacy lateksowych

Materace takie są elastyczne, długo zachowują swój kształt. Świetnie sprężynują, w połączeniu z pianką wysokoelastycznej maja gwarancję nawet do dwudziestu lat. To naprawdę dlugofalowa inwestycja w zdrowie. Niezależnie od wieku. Młodzi powinni dbać o kręgosłupy i mięśnie, zanim zachorują, a starsi o różnych dolegliwośćiach, powinni dbać o siebie by jak najdłużej yć sprawnymi ludźmi. Dobry, zdrowy sen temu sprzyja. Bardzo popularne są materace z powłoką z jednej strony letnią, a drugiej – zimową. Decyduje o tym wzrost świadomości, że  materac to nie tylko wygodny wypoczynek, ale też optymalny dla zdrowia sen.

Przekładając materac przedłużamy jego żywotność. Chcąc dobrze dbać o wygodny materac należy pod prześcieradło wkładać pomrowiec ochronny. Osłania on materac przed znieszczeniem, a zarazem bawełniana tkanina sprawia, ze mniej się pocimy. Materace lateksowe zapewniają wysoki komfort spania.

Artykuł powstał na podstawie: http://sembella.pl/produkty/materace/lateksowe/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)