profesjonalna-tasma

Pianki poliuretanowe i ich zastosowanie w zależności od ich właściwości i konstrukcji jest bardzo szerokie, a za tym idzie to, że są wykorzystywane w bardzo wielu dziedzinach techniki użytkowej. Zaczynając od budownictwa, a skończywszy na elektronice, wszechobecna pianka samoprzylepna jest i zawsze będzie nieodłącznym elementem wielu nawet bardzo skomplikowanych konstrukcji.

Pianki samoprzylepne ( http://www.alpako.pl/pianki-samoprzylepne.php ) to idealny materiał, jakiego właściwości tłumiące hałas, właściwości termoizolacyjne, ale i właściwości amortyzacyjne można wykorzystać w takich miejscach, jak wyciszenie samochodów, tak w komorze silnikowej jak i we wnętrzu pojazdu, wygłuszenie podłóg drewnianych lub panelowych w naszych mieszkaniach, lub wypełnienie wolnych przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcyjnymi, gdzie tego typu produkt nadaje się idealnie.

dwustronne-tasmy

Pianki samoprzylepne prócz ich wyżej wymienionych zalet są anty higroskopijne, czyli odporne na wilgoć, działanie wody i nie wchłaniają, oraz nie gromadzą mającej destrukcyjny charakter wilgoci w pomieszczeniach.

Pianki samoprzylepne a ich odporność

Pianki poliuretanowe, samoprzylepne są odporne na grzyby, pleśń ale i na gryzonie, a za tym idzie to, że są bardzo uniwersalne w swoim zastosowaniu w magazynach, składach handlowych i sklepach. Ich właściwości izolacyjne pozwalają oddzielać elementy elektryczne, elektroniczne w miejscach, gdzie inne izolatory nie miałyby tak szerokiego zastosowania. Kontynuacją tematu będzie kwestia właściwości amortyzacyjnych, jakie pianki samoprzylepne posiadają, gdzie idealnie tłumią drgania elementów, które znajdują się pomiędzy umieszoną pianką.

Użyteczność pianek samoprzylepnych

Użyteczna przydatność pianek samoprzylepnych, to również nieodzowny element konstrukcyjny drzwi lub okiem, gdzie perfekcyjnie potrafią nie tylko izolować hałas i termiczne uwarunkowania, ale i są znakomitym uszczelnieniem i środkiem wypełniającym. Pianki samoprzylepne, to też uszczelki w każdej postaci, jakie nie mogłyby być zastąpione żadnym innym materiałem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)