etykiety produktow

Nie sposób zarządzać dużymi supermarketami bez odpowiednio zorganizowanych procesów związanych z dostawą i obsługą. Każdy supermarket stoi tu przed wyborem między własnymi zasobami a outsourcingiem. Wybór jest trudny, ale istnieje dużo rozwiązać pośrednich na które można postawić.

Magazynowanie

Nie da się organizować dostaw jeśli nie mamy odpowiednich zasobów w postaci magazynów, chłodni czy po prostu miejsca składowania produktów. W końcu nie wszystkie nowe produkty są umieszczane od razu w sklepie. Muszą one być najpierw przechowywane w innym miejscu dzięki czemu o wiele łatwiej jest poradzić sobie z pewnymi problemami. Magazynowanie można realizować we własnej hali albo w centrum logistycznym wynajętym na nasze potrzeby.

Obsługa

Jeśli towary znajdą się już w magazynie to nie obędzie się bez ich sprawnej obsługi. Po pierwsze, muszą być dobrze chronione przed kradzieżą i zniszczeniem. Po drugie, produkty muszą być łatwe do znalezienia co wymaga odpowiedniego systemu organizacji pracy. Po trzecie, niezbędne jest dodatkowe obsłużenie produktów w postaci etykietowania.

Etykietowanie produktów to nowa propozycja w ofercie Arologistics.pl .Proces ten wydaje się prostą czynnością, ale w praktyce jest czasochłonne (przy dużej skali) oraz wymaga dobrej organizacji pracy. Ma ono istotne znaczenie w kontekście przewożenia produktów do sklepów ponieważ to pozwala na ich łatwe przenoszenie.

Logistyka

logistyka

Magazynowanie i obsługa to jedno. Inną sprawą jest logistyka czyli dowóz produktów tak, aby znalazły się one w sklepie na czas i tak aby nie było po drodze żadnych przestojów.

Logistyka wymaga po pierwsze odpowiedniej floty pojazdów a po drugie znakomitej organizacji pracy. Jest to szczególnie widoczne w przypadku produktów o krótkim terminie ważności. Logistyka na tym poziomie to naprawdę wyższa szkoła jazdy, którą mogą zająć się tylko profesjonaliści. Proces może być wykonywany wewnątrz firmy a może być także wykonywany na zewnątrz poprzez outsourcing. Wtedy jednak należy znaleźć firmę, która będzie w stanie nam odpowiednio pomóc.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)