Szpital to specyficzne miejsce, które wymaga wyjątkowego podejścia do kwestii dbania o czystość i dbania o to jak wykonane zostaną różnego rodzaju usługi sprzątające. Na pewno zadajecie sobie pytanie skąd wynika ta specyficzność szpitala?

Bierze się ona po prostu stąd, że szpitale mają o wiele wyższe warunki jeśli chodzi o jakość sprzątania. Wiąże się to oczywiście z faktem, że są w nich chorzy a higiena w przypadku leczenia ma znaczenie zasadnicze.

Tylko najlepsi

Taką sprawą jak sprzątanie szpitali zajmują się tylko najlepsi. Mamy tu na myśli firmy, które są w stanie dostosować się do wysokich wymogów szpitali. Jeśli firma nie jest w stanie tego zrobić to automatycznie oznacza to tyle, że nie może zająć się szpitalem. Dostosowanie się do wymogów to niemały wysiłek. Zanim szpital wybierze określoną firmę sprzątającą sporządza listę wymagań i ustaleń odnośnie higieny. Taka lista ułatwia w znacznym stopniu dogadanie się co do tego jakie są oczekiwania szpitala. W dużym skrócie można powiedzieć, że taką selekcję przechodzą tylko najlepsi.

Konkretne zadania

Jeśli idzie o konkretne czynności sprzątania przewidziane w umowie ze szpitalem to trzeba zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną sprawę – utrzymanie czystości szpitala nie różni się co do wykonywanych prac. Podłogi w szpitalu są również zamiatane i myte. Różnica polega jednak na jakości i na ustaleniu odpowiedniego harmonogramu. Szpital pracuje cały czas więc wymagania przez firmą sprzątające są większe. Po pierwsze, musi ona ustalić dokładnie w jakich godzinach będzie zajmować się określonymi pomieszczeniami. Takie ustaleniami mają podstawowe znaczenie jeśli uwzględniamy takie kwestie jak sprzątanie.

Podsumowując, sprzątanie obiektów medycznych to zadanie wymagające odpowiednich kwalifikacji. Jakość musi być w tym wypadku z najwyższej półki, dlatego najlepiej zdecydować się na profesjonalną firmę z doświadczeniem. Dobrym przykładem tutaj jest firma Inwemer, z której ofertą zapoznasz się w dziale sprzątanie szpitali

Do tego dochodzi maksymalne przestrzeganie wszystkich wymagań higienicznych. Widać więc wyraźnie, że sprzątania szpitalu nie sposób porównać do innych zleceń utrzymania czystości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)