termoelastyczne materace

Materace sprężynowe należą do grupy materacy, które z powodzeniem można polecić osobom nawet z wadą kręgosłupa. Są wysokie, świetnie amortyzują każdy ruch i dają podparcie dla wypoczywającego ciała. Ponadto, dodatkową zaletą materaca sprężynowego, jest jego długoletnia żywotność. Dowodem na to niech będą nawet 25-letnie gwarancje. Materace sprężynowe mają tradycyjną konstrukcję. Środek składa się zazwyczaj ze stalowych sprężyn chowanych w kieszonki lub splecionych drutem, wypełnienie może być watoliną poliestrową, bawełną lub pianką poliuretanową. Tak przygotowany materac zapewnia spokojy, odprężający sen. Ważne też jest na czym układamy materac.

Jak wybrać idealny materac ?

materace zwykłe

Podłoże powinno być stabilne i najlepiej, aby było… przewiewne. W tym przypadku trzeba odpowiednio dobrać do materaca drewniany stelaż. To nieodzowny element każdego łóżka, a właściwa dopasowanie razmiarem stelaża oraz matera zdecydowanie podnosi komfort snu. Stelaże posiadają zazwyczaj regulację twardości w części środkowej, umożliwiającą indywidualne dostosowanie stelaża do własnych preferencji. Od niedawna naukowcy zapewniają, że gwarancją dobrego samopoczucia, jest regenerujący i zdrowy sen.

To, czy materac będzie twardy czy średnio twardy, zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji, i tego jaki rodzaj spania lubimy. Materace sprężynowe należą do grupy materacy, którą z powodzeniem można polecić osobom nawet z wadą kręgosłupa. Dzięki sprężynom możemy wyróżnić siedem stopni twardości materaca. Przekłada się to też na jego grubość. Taka budowa zapewnia maksymalny komfort w czasie snu, a jednocześnie pozwala materacom dopasowywać się do kształtu ciała. Duże znaczenie praktyczne ma powłoka ochronna na materac, z jakiej tkaniny jest wykonana i w jaki sposób można ją zdjąć do prania.

Ważne jest to szczególnie dla alergików,  uczulonych na kurz i roztocza. W każdym przypadku konieczne jest systematyczne pranie obleczenia. Materace sprężynowe najczęściej są dwustronne, pozwala to na przekładanie materaca zależnie od pory roku, jedna strona bowiem nadaje się na letnią porę roku, a druga, cieplejsza – na zimową.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)