jak dobrać materac

Właściciele hoteli kierują się w przyciąganiu klientów przede wszystkim wystrojem i aranżacją zarówno całego budynku, jak i poszczególnych pomieszczeń. Hotel czy pensjonat ma głównie wyglądać. Stylowa architektura i meble mają być atrakcją dla gości. Jednak wysoka konkurencja także na rynku hotelarskim sprawia, że właściciele zaczynają myśleć o detalach. Nie tylko to jak pokój wygląda jest ważne, ale czy można w nim wypocząć. Jeśli goście będą zadowoleni, chętniej zapłacą za nocleg nawet wygórowaną cenę.

Wygodne łóżko i materac jest kluczowe

hotelowe łóżka

A więc należy zadbać o smaczne jedzenie i wygodne łóżko. Do tej prostej prawdy doszli także menedżerowie luksusowych hoteli. Standard łóżek zaczyna być pozytywnym wyróżnikiem wysokiej klasy pokoi. Dlatego coraz częściej śpimy w pensjonatach i domach wczasowych nie na wersalkach i kanapach, ale profesjonalnych łóżkach ze stelażem. Tylko na drewnianym stelażu każdy materac ma właściwe podłoże. Placówki hotelowe prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach i współczesnym wzornictwie mebli do spania. Najczęściej spotykaną wersją łózek w hotelach są stelaże z podnoszonymi elementami oraz materace spreżynowe z kieszeniami lub połączeniach drutem. Materace tego rodzaju cechuje wysoka wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Ma to duże znaczenie, gdyż nawet goście o wyjątkowej wadze nie są w stanie naruszyć kształtu takich materacy.

Jakie rodzaje materacy wybrać?

Pojawiają się też letnie i zimowe wersje. Należy brać pod uwagę, że materace z powłoką z jednej strony letnią, a drugiej – zimową, są już wyczynem ze strony placówki noclegowej i ukłonem w stronę przybywających gości. Wzrost świadomości, że materac to nie tylko wygodny wypoczynek, ale też optymalny dla zdrowia sen, dopiero z czasem wpłynie na fakt, że nie tylko nasze domowe, ale również hotelowe będą miały powłokę z lateksu lub pianki termoelastycznej. Pianka bowiem ma funkcję nie tylko chroniącą kręgosłup, ale również znakomicie przedłuża żywotność materaca. Tak wygodne łóżka hotelowe sprawia, że goście z przyjemnością będą wracali, by ponownie dobrze się wyspać i smacznie zjeść.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)