działanie słońca na skórę nóg kobiety

Nogi tą część ciała, o którą dba niemal każda kobieta. Nogi to nasza wizytówka i sposób na przykucie uwagi mężczyzn. W jaki sposób o nie dbać? Przede wszystkim nogi powinny być gładkie. Trzeba przyznać, że owłosione nogi nie wyglądają zbyt estetycznie. Zatem depilacja nóg to konieczność, bez tego się nie obędzie. Która z metod usuwania włosków jest najlepsza?
Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Cały zabieg przeprowadzony kompleksowa a główna idea to usunięcie włosków poprzez nakierowanie na nie światła laserowego. Jest to spory wydatek, ale mamy pewność, że włosy długo pozostaną króciutkie i przez długi czes będziemy mieli je z głowy. Ponadto depilacja laserowa jest bezbolesna, więc jeżeli któraś z pań może pozwolić sobie na ten zabieg pod względem finansowym to jest to z całą pewnością świetna metoda. Aczkolwiek nie nadaje się dla wszystkich. Jasne a także rude włosy pozbawione są melatoniny, która to właśnie reaguje z laserem i powoduje usunięcie włosów. Zatem panie z takimi włoskami muszą korzystać z mniej nowoczesnych metod depilacji.

Jednym z dawno znanych sposobów golenia nóg jest użycie rozgrzanego wosku. Niewątpliwie nie obędzie się bez sporej dawki bólu, jednakże włosy wyrywane są razem z cebulkami, więc rozwiązanie na kilka dni a nawet tygodni. Jak się do tego zabrać? Najpierw trzeba zadbać, by skóra nóg była maksymalnie czysta, można zastosować do tego specjalny tonik. Następnie suszymy skórę i siadamy w taki sposób by stopa jednej, zgiętej nogi znajdowała się na kolanie drugiej, wyprostowanej.

Wosk, który niekiedy rozgrzewamy dłońmi, niekiedy podgrzewamy tradycyjnie, przelewamy letnią wodą tak by osiągnął temperaturę ludzkiego ciała. Wtedy to aplikujemy go na zgiętą kończynę, następnie dociskamy plastrem. Jedną dłonią maksymalnie naciągamy skórę, drugą natomiast odrywamy energicznym ruchem plaster w kierunku przeciwnym do tego, w którym naturalnie układają się włoski. Po kilku takich ruchach zmywamy pozostały wosk i cieszymy się pięknymi nogami.

Czytaj szczegóły na temat depilacji nóg na stronie łódzkiego oddziału Laser DeLux.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)