Język angielski bywa porównywany do łaciny XXI wieku. Nic dziwnego, ponieważ jego znajomość pozwala porozumiewać się z ludźmi z bardzo odległych częściach świata. W ponad pięćdziesięciu krajach angielski jest językiem urzędowym. Większość pozostałych państw także stara się kształcić swoich obywateli w tym kierunku. W Polsce już maluchy w wieku przedszkolnym uczą się angielskiego. Natomiast dorośli uczęszczają na zajęcia organizowane w szkołach językowych. Zdają sobie bowiem sprawę, że znajomość angielskiego popłaca i zwyczajnie uprzyjemnia życie.

Angielski w życiu pracownika

Znajomość języków obcych to jedna z bardziej cenionych na rynku pracy kompetencji twardych. Oczywiście nie na każdym stanowisku jest ona niezbędna. Wręcz przeciwnie, w kraju wciąż niemal połowa obywateli nie zna języka angielskiego. Jednak coraz więcej osób dostrzega perspektywy, jakie daje jego opanowanie. To jeden z kamieni milowych na drodze do awansu czy znalezienia zatrudnienia w prężnie rozwijających się branżach, takich jak turystyka, finanse, handel czy marketing. Pomagają tu szczególnie specjalistyczne kursy języka angielskiego.

Z angielskim w podróży

Już słaba znajomość języka angielskiego jest ułatwieniem podczas zagranicznych podróży. Nawet jeżeli w jakimś egzotycznym kraju obywatele nie posługują się nim na co dzień, to można śmiało założyć, że przedstawiciele hoteli, obsługa lotniska czy pracownicy lokali gastronomicznych będą mówić w tym języku. Komunikacja z nimi ułatwia podróżowanie, pozwala też czerpać więcej w wycieczki. Rozmowa z mieszkańcami danego miejsca pomaga zrozumieć jego kulturę i lepiej poznać historię.

Angielszczyzna na co dzień

Władanie językiem angielskim czyni życie codzienne znacznie prostszym. Poczynając od możliwości rozumienia słów piosenek, przez bardziej świadome poruszanie się po Internecie, aż po nawiązywanie towarzyskich relacji z obcokrajowcami. W kraju nad Wisłą cudzoziemców nie ma co prawda aż tak dużo, ale ich liczba systematycznie się powiększa. Polacy są na nich bardziej otwarci, jeżeli mogą się z nimi porozumieć oraz lepiej ich poznać. Językiem takiej swoistej komunikacji międzynarodowej jest najczęściej właśnie angielski. Ludzie z różnych stron świata są z nim obyci, tak przez wzgląd na jego popularność w systemach kształcenia wielu krajów, jak również z uwagi na to, że jest to język szeroko rozumianej kultury masowej. Trudno w dzisiejszym świecie uciec od angielskich słów. A to pomaga oswoić się z językiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Warto uczyć się angielskiego!, 5.0 out of 5 based on 1 rating